Vuodenvaihteen poikkeuksia treeniajoissa

Studiolla tunnit ja vakiovaraukset jatkuvat läpi vuodenvaihteen ja vakiovaraukset ovat voimassa normaaleina arkipäivinä, eli muistathan poistaa varauksesi, jos et pääse tunnillesi vuoden vaihteen arkipäivinä. Jos hakuat varata vakiopaikan jollekin tietylle tunnille, kysy paikkaa sähköpostitse. Pyhinä ja aattoina pääsee treenaamaan “pop up-aikoihin”, eli löydät tuntien aikataulun alta. Varaa näille tunneille paikkasi suoraan ajanvarausjärjestelmästä.

Välipäivien ja loppiaisen tunnit:

  • Su 29.12. klo 11:00 ja 17:00 PILATES / Eerika

  • Ma 29.12. klo 12:00 PILATES / Eerika, iltatunnit normaliaikataulussa

  • Ti 30.12. kaikki tunnit normaaliaikataulussa

  • Ke 31.12. klo 9 PILATES / Eerika, ei iltatunteja

  • To 1.1.2026 uudenvuoden päivä, ei tunteja

  • Ti 6.1.2026 klo 10 ja 11 PILATES / Eerika, ei iltatunteja

Lisäksi varattavissa on yksityis- ja duotunteja, ja niitä kannattaa tiedustella myös sähköpostilla.

Mikä on vakiovaraus?

Vakiovarauksella varmistat, että harjoitus pysyy säännöllisenä ja pilates on joka viikko kalenterissa. Vakiovarauksen voi tehdä yhdelle tai useammalle viikkotunnille tai säännölliselle yksityis- tai duotunnille. Silloin sinulla on aina sama harjoitusaika kalenterissa, ja sinun tarvitsee huolehtia ainoastaan mahdollisista tuntimuutoksista, jos niille on tarvetta.

Vakiotunteja voi perua ja siirtää kuten mitä tahansa muita tuntivarauksia mutta huomaathan, että vakiovaraus on tarkoitettu pääosin säännölliseen harjoitteluun.

Vakiotunnit maksetaan normaalisti 10 kerran tuntisarjasta.

Jos sinulla on ollut vakioaika varattuna syyskaudelle, se jatkuu automaattisesti myös keväällä, ellet toivo tähän muutosta. Jos haluat tehdä vakiovarauksen kevätkaudelle, ota meihin yhteyttä sähköpostilla tai juttele ohjaajasi kanssa studiolla.

Aloita harjoittelu alkuvuoden peruskursseilla tai koska tahansa yksityistunneilla

Kevään ensimmäiset peruskurssit on julkaistu ja ne täyttyvät hyvää vauhtia. Alkuvuodesta kurssit ovat usein varattu täyteen joten toimi pian ja suunnittele pilatestreenin aloitus hyvissä ajoin.

Voit myös aloittaa koska tahansa varaamalla vähintään 3 yksityistuntia tai duotuntia treenikaverin kanssa.

Tutustu tästä eri aloitusvaihtoehtoihin.

Treeni-iloa talveesi!

Seuraava
Seuraava

Tunnelmia studion 10-v juhlista